Na částečný úvazek v ČR pracuje pětina žen, v EU téměř třetina

businessPrakticky ve všech zemích EU kromě  Rumunska častěji na částečný úvazek pracují ženy než muži. Podle Eurostatu na částečný úvazek v roce 2016 pracoval každý patnáctý muž (7 %) a téměř každá třetí žena (30 %) ve věku 25-49 let. V České republice to byla každá pátá žena s alespoň jedním dítětem mladším šesti let.

Čtěte více

Jaké povinnosti mají OSVČ?

lidéZákonné povinnosti osob samostatně výdělečně činných vznikají po zahájení jejich činnosti. Musí se především zaregistrovat na okresní správě sociálního zabezpečení, na zdravotní pojišťovně a na finančním úřadě. Uvádíme nejdůležitější povinnosti, které samostatně výdělečně činné osoby mají vůči okresní správě sociálního zabezpečení a zdravotní pojišťovně a které jsou určeny těmito právními předpisy: Zákon č.

Čtěte více

Pracovní zkušenost během studia získalo 80 % mladých Čechů

práce u pcPracovní zkušenost během studia má mnoho mladých. Praxe jim pomáhá najít odpovídající pracovní uplatnění. Přesto velká část z nich uvádí, že v zaměstnání není dostatečně využívána jejich kvalifikace. Svou kvalifikaci nevyužívá v zaměstnání více než třetina mladých lidí v Česku. „Pracovní zkušenost během studia získalo 80 % mladých Čechů. Většinou jde o povinnou součást jejich vzdělávání.

Čtěte více

Hledáte práci v sociální nebo zdravotní oblasti? Podívejte se na portál “Pracevesluzbach.eu”

Nepřijďte pozděNa novém portálu Pracevesluzbach.eu pro zaměstnance a zaměstnavatele v sociálních a zdravotních službách naleznete aktuální nabídky práce a další informace z oblasti zaměstnanosti v sociálních a zdravotních službách. Portál, který v pilotní verzi provozuje Institut pro sociální politiku a výzkum, z.s. přináší každý den nové pracovní nabídky.

Cílem nového pracovního portálu není pouze zprostředkovávat nabídky práce, ale také přinášet relevantní informace pro zaměstnance a zaměstnavatele v sociální a zdravotní oblasti a podporovat aktivity přispívající ke zvýšení kvality pracovních míst a podmínek a lepší soulad mezi poptávkou a nabídkou na trhu práce. 

Čtěte více