Výstava fotografií Jindřicha Štreita Ze tmy ke světlu v Praze

Do 29. září bude na Staroměstské radnici k vidění výstava fotografií předního fotografa Jindřicha Štreita Ze tmy ke světlu, zaměřená zejména na práci kaplanů a dobrovolníků v českých věznicích. Výstavu v úterý zahájil autor spolu s ministryní spravedlnosti Marií Benešovou, generálním ředitelem Vězeňské služby ČR Petrem Dohnalem, předsedou spolku Vězeňská duchovenská péče Pavlem Zvolánkem a dalšími.

Čtěte více

Publikace: Stárnutí ve vězení: Sonda do problematiky starších odsouzených

Spolu s bezprecedentním globálním stárnutím populací dochází k významným demografickým změnám i v populacích specifických. Jednou z takových je i populace osob ve výkonu trestu odnětí svobody. Od roku 2000 se podíl odsouzených v ČR ve věkové skupině padesátiletých a starších ztrojnásobil.

Čtěte více

Andrea Beláňová: Religiozita hraje důležitou roli v péči o propuštěné vězně

V Sociologickém ústavu AV ČR probíhá řada výzkumných projektů, které stojí za pozornost. Jedním z nich je i projekt “Role církví a význam religiozity v následné péči o propuštěné vězně”, realizovaný religionistkou Andreou Beláňovou (oddělení Ekonomické sociologie) a Terezou Trejbalovou (University of Nevada).

Čtěte více

Vězeňská služba ČR podepíše memorandum s Českou poštou o zaměstnávání odsouzených

Další významný projekt v rámci zaměstnávání odsouzených spustí VS ČR a České pošta. Odsouzení budou pro Českou poštu třídit zásilky, které nelze roztřídit strojově. Ve čtvrtek 10. října 2019 podepíší generální ředitel Vězeňské služby ČR Petr Dohnal a generální ředitel České pošty Roman Knap memorandum o spolupráci.

Čtěte více