Vybrané údaje o sociálním zabezpečení 2016

matrix (pixabay.com)Český statistický úřad zveřejnil statistickou publikaci Vybrané údaje o sociálním zabezpečení za rok 2016. Publikace obsahuje sedm kapitol, které přináší statistické údaje v dlouhodobých časových řadách z oblasti důchodového a nemocenské pojištění, státní sociální podpory a pěstounské péče, hmotné nouze, dávek pro osoby se zdravotním postižením a příspěvku na péči a údajů o sociálních službách.

Čtěte více

Pracovní zkušenost během studia získalo 80 % mladých Čechů

práce u pcPracovní zkušenost během studia má mnoho mladých. Praxe jim pomáhá najít odpovídající pracovní uplatnění. Přesto velká část z nich uvádí, že v zaměstnání není dostatečně využívána jejich kvalifikace. Svou kvalifikaci nevyužívá v zaměstnání více než třetina mladých lidí v Česku. „Pracovní zkušenost během studia získalo 80 % mladých Čechů. Většinou jde o povinnou součást jejich vzdělávání.

Čtěte více

Eurostat: Klíčové údaje o kandidátských zemích EU

Eurostat: Key figures on enlargement countries - obálkaTato rozsáhlá statistická publikace Key figures on enlargement countries (2017 edition) o kandidátských zemích EU v letech 2005 až 2015 obsahuje údaje, tabulky a grafy o populaci, vzdělání, životních podmínkách, trhu práce, hospodářství a financích, zemědělství, obchodu, vědě, technologiích a digitální společnosti, zahraničním obchodu, dopravě, energetice a životním prostředí.

Kandidátské země v době vydání publikace zahrnují Černou Horu, bývalou jugoslávskou republiku Makedonii, Albánii, Srbsko a Turecko, potenciálními kandidáty jsou Bosna a Hercegovina a Kosovo.

Čtěte více